menu
+30 698 238 42 88
Back to the list

Dokumendid, mida on vaja välismaal abiellumiseks. Ametlikud pulmad, ainult tseremooniad või kiriklikud pulmad Santorinil


Dokumendid, mida on vaja välismaal abiellumiseks. Ametlikud pulmad, ainult tseremooniad või kiriklikud pulmad Santorinil: свадьба на санторини, свадебное агентство Julia Veselova - Фото 3

Pulmad Santorini saarel muudavad kauniks ja eriliseks armastajate elu ühe olulisema päeva. Kuid enne selle algust teeb iga paar läbi pideva ettevalmistuse tseremooniaks, mis võtab palju aega ja vaeva. Vajalike dokumentide ja nende protseduuri tundmine muudab pulmaeelse ettevalmistuse vähem tüütuks.

Selles artiklis käsitleme Santorinil pulmade võimalikke stsenaariume ja nende jaoks vajalikke dokumente.

Abielu ametlikuks registreerimiseks vajalikud dokumendid

Dokumendid, mida on vaja välismaal abiellumiseks. Ametlikud pulmad, ainult tseremooniad või kiriklikud pulmad Santorinil: свадьба на санторини, свадебное агентство Julia Veselova - Фото

Ametlik tseremoonia on abielu täielik registreerimine, mis nõuab eelkorraldust ja dokumentide paketi kogumist.

Milliseid dokumente on venelastele abielu ametlikuks registreerimiseks vaja?

  • Välispasside koopiad. Teil on vaja fotoga lehe koopiat ja kehtivat Schengeni viisat;
  • Teie riigi passide koopiad. Teil on vaja fotolehe koopiat, elukoha templiga jaotisi ja teavet perekonnaseisu kohta;
  • Sünnitunnistuste originaalid ja koopiad. Koopiate tegemiseks on vaja notari kinnitust ja apostilli. Apostill on spetsiaalne pitsat, mis tagab dokumendi koopia autentsuse. Apostill-templi saab panna oma linna perekonnaseisuametisse või justiitsministeeriumi peadirektoraati.
  • Tõend, et peigmees ei ole abielus ja pruut ei ole abielus. Tunnistus tuleks viia perekonnaseisuasutusse ja kinnitada apostilliga (sel juhul on kinnituseks vaja originaali, mitte koopiat);
  • Tõend vallalise/vallalise perekonnaseisu kohta. Selline tõend väljastatakse notaribüroos, täidetud tulevaste noorpaaride sõnadega. Sertifikaadi originaal on kinnitatud Apostille’iga;
  • Kui pruut või peigmees on varem abielus olnud, tuleb esitada notariaalselt kinnitatud Apostilliga abielulahutustunnistuse koopia;
  • Pruudi või peigmehe leseks jäämisel on nõutav eelmise abikaasa surmatunnistuse valguskoopia, mis on kinnitatud notari ja apostilliga;
  • Juhul, kui peigmees ja/või pruut on oma nime vahetanud, on vajalik originaalnimemuutmise tõendi koos Apostille’i templiga.

Dokumendid peavad olema laekunud mitte rohkem kui kolm kuud enne eeldatavat pulmakuupäeva (loetakse kehtetuks).

Dokumentide esitamine peab toimuma 6 (või rohkem) nädalat enne tseremooniat.

Registreerimistseremoonia toimub linnapea juuresolekul. Juba järgmisel päeval oodatakse noorpaari välispassiga linnapea kantseleisse ametlikke pabereid allkirjastama (või esmaspäeval, kui tseremoonia toimus reedel või nädalavahetusel). Kui noorpaar ei saa või ei taha selle formaalsuse huvides oma pulmareisi katkestada, saab ta teha meie nimele notariaalselt tõestatud volikirja ja meie esitame neile dokumendid.


Dokumendid, mis on vajalikud abielu registreerimiseks välismaal Euroopa Liidu jaoks

  • Sünnitunnistus, kus mõlema vanema nimed sees, Apostille’i templiga, tõlgitud kreeka keelde.
  • Abieluluba/Üksiku staatuse kiri/Abiellumisõigus/Takistusteta kiri, millele on kirjutatud teie mõlema nimed, Apostill-templiga, kreeka keelde tõlgitud.
  • Abielulahutus on tõendatud, kui olete varem abielus olnud.
  • Vajadusel surmatunnistus, aktide kogutunnistus või lapsendamistunnistus.
  • Teie passide koopiad.

Dokumendid, mis on vajalikud ameeriklaste jaoks abielu registreerimiseks välismaal

Saadaval on kaks erinevat valikut. Uurige neid mõlemaid allpool ja valige üks, mis teile sobib:

Valik I. (Dokumendid tuleb võtta ainult USA-st)

  • Täielik kreeka keelde tõlgitud sünnitunnistus mõlema vanema nimega, Apostille’i templiga.
  • Üksik olekutäht või takistusteta kiri teile igaühe jaoks, millel on Apostill-tempel ja mis on tõlgitud kreeka keelde. Vallalise staatuse kiri on teie kohaliku registripidaja väljastatud dokument, mis tagab, et saate abielluda.
  • Abieluluba koos apostilliga (üks litsents hõlmab teid mõlemaid), mis kehtib väljas pulmadeks, tõlgituna kreeka keelde.
  • Vallalise staatuse tunnistus (tõlget ja apostilli pole vaja). Saadame selle vormi täitmiseks teile e-kirjaga – see peab olema registreeritud registriameti templiga.
  • Abielulahutus on tõendatud, kui olete varem abielus olnud.
  • Vajadusel surmatunnistus, aktide kogutunnistus või lapsendamistunnistus.
  • Teie passide koopiad.

Variant II. (Te lähete isiklikult mööda USA saatkonda Ateenas)

  • USA Ateenas asuvast saatkonnast võtate isiklikult kaasa perekonnaseisutunnistuse, mis hõlmab nii pruuti kui peigmeest, mitte abielulitsentsi või vallalise staatuse kirja, nagu on mainitud I variandis.

Dokumendid, mida vajate õigeusu laulatamiseks Santorinis

Dokumendid, mida on vaja välismaal abiellumiseks. Ametlikud pulmad, ainult tseremooniad või kiriklikud pulmad Santorinil: свадьба на санторини, свадебное агентство Julia Veselova - Фото
  1. Passid ja koopiad (esimesed 4 lehekülge)
  2. Venemaa passide koopiad (esimesed neli lehekülge ja leht “perekondlik staatus”)
  3. Notari ja apostilliga kinnitatud sünnitunnistuste koopiad. Sünnitunnistuste ja Apostille’i notari kinnitatud tõlge kreeka keelde
  4. Apostilliga kinnitatud ristimistunnistused ning tunnistuste ja notari poolt kinnitatud Apostille’i tõlked. Ristimistunnistuse kaotsimineku korral küsige koopiat kirikust, kus ristimine toimus.

    Kui kirik ei pea arvestust või arhiivi ei säilitata, võidakse teile anda tõend teie ristivanemate sõnade ja (soovitavate) tunnistuste põhjal.

    Kui ristimiskohas ei ole võimalik tunnistust saada, võtke selle küsimusega ühendust mis tahes kiriku või piiskopkonna administratsiooniga.

  5. Kui olete juba abielus ja soovite korraldada kiriklikku laulatustseremooniat, vajate abielutunnistuse koopiat, mis on kinnitatud notaribüroos ja millel on Apostille’i tempel.
    Samuti on vaja tõlkida koopia ja apostill kreeka keelde ja notari tõlge.
  6. Pulma ise korraldamise korral on vaja luba Kreeka õigeusu kirikus toimuvaks pulmatseremooniaks, mille annab välja Ateena peapiiskopkond. Loa taotlus esitatakse Kreeka konsulaadis.

    Agentuuri JuliaVeselova kaudu pulmade korraldamisel pole seda protseduuri vaja ja paar saab loa otse saarel endal.

Pulmad kirikus peetakse igal päeval, välja arvatud pidulikud ja kirikupaastud.

Kirikus pulmadeks vajate ametlikku «Kreeka pulmakomplekti»

KREEKA KOMPLEKT PULMAKS (pulm ainult õigeusu kirikus)

  • Kreeka kroonid pulmadeks
  • Lilledega kaunistatud lilled
  • Vein (Vinsanto või Nama)
  • Veiniklaas ja karahvin kandikuga

Samuti märgime, et abielusõrmused on sakramendi oluline atribuut, mis sümboliseerib kahe armastussüdame ühendust Jumala ees.

1. Tulevased abikaasad peavad olema ristitud õigeusu usku
2. Kreeka õigeusu kiriku esindajaga kohtumiseks peate saabuma 2-3 päeva enne määratud kuupäeva
3. Pulma tuleks kutsuda vähemalt üks tunnistaja (kes võib olla meie agentuuri esindaja).

Pulmatunnistus väljastatakse järgmisel päeval pärast tseremooniat ja see nõuab saatmist Syrose saarele Apostille’i kinnituse saamiseks. Pärast seda protseduuri on see ametlik sertifikaat, mis on valmis tõlkimiseks vene keelde.

Kui teil on notariaalselt kinnitatud volikiri, saavad agentuuri esindajad teie nimel dokumendile järele tulla ja saata selle apostillimiseks. Seejärel saadetakse teie dokument teile posti teel (protseduur kestab 1-2 kuud).


Dokumendid, mida vajate sümboolseks pulmatseremooniaks

Dokumendid, mida on vaja välismaal abiellumiseks. Ametlikud pulmad, ainult tseremooniad või kiriklikud pulmad Santorinil: свадьба на санторини, свадебное агентство Julia Veselova - Фото

Sümboolne pulm on sama ilus ja pidulik kui ametlik pulm, kuid ei nõua pikka ettevalmistust ja paberite kogumist.

Kõik, mida igalt abikaasalt vajate:

  1. Pass
  2. Kehtiv Schengeni viisa

Sümboolne tseremoonia on suurepärane võimalus paaridele, kes unistavad ilusast tseremooniast, kuid ei soovi protseduuri üleliigseid formaalsusi keerulisemaks muuta.

Käitumise ja korralduse seisukohalt on sümboolne tseremoonia identne ametliku tseremooniaga. Ainus erinevus sümboolse pulma ja ametliku pulma vahel on juriidilise jõu puudumine. Pärast sümboolset pulma ei saa te ametlikku paberit, vaid mälestustunnistust oma riigi keeles, inglise ja kreeka keeles.


Marriages are made in heaven, and on Santorini!

Do you want the same?

contact us